Protezy na implantach – All on 4, All on 6

W przypadku, kiedy pacjent utraci wszystkie zęby zmuszony jest do użytkowania tradycyjnych ruchomych protez, wykonanych z różowego akrylu z pełną płytką podniebienną. Jest to dla wielu osób rozwiązanie mało komfortowe, ponieważ ruchome protezy uciskają oraz ocierają miękkie tkanki jamy ustnej, wywołując zakażenia oraz zapalenia. Pogarsza się przez to komfort jedzenia oraz mówienia . Dla osób zmęczonych używaniem tradycyjnych protez doskonałym rozwiązaniem są protezy oparte na implantach zębowych.

Implanty zębowe to doskonałe rozwiązanie dla pacjentów bezzębnych. Wystarczy wszczepić zaledwie 2 implanty w żuchwie lub 4 implanty w szczęce aby znacząco polepszyć utrzymanie protezy. 

All on 4 – Proteza oparta na 4 implantach

Metoda All on 4 pozwala na leczenie bezzębia poprzez rekonstrukcje łuku zębowego opartego na 4 implantach. Dwa z pośród nich są specjalnie pochylone, dzięki temu most jest właściwie stabilizowany w jamie ustnej pacjenta. Zaletą tej metody jest to, że nie stwarza ona potrzeby dodatkowych zabiegów, takich jak na przykład podniesienie zatoki szczękowej.

Overdenture – Proteza na 2 implantach

Ruchomość protezy dolnej jest dla wielu pacjentów problemem, aby tego uniknąć można zamiast tradycyjnej protezy zastosować protezę opartą na 2 implantach. Do wszczepionych w żuchwę implantów przykręca się lokatory, zaczepy kulkowe lub bardziej skomplikowane konstrukcje aby zapewnić protezie stabilizację.

All on 6 – Proteza oparta na 6 implantach

All-on-6 jest to metoda leczenia bezzębia, która polega na wszczepieniu 6 implantów zębowych, a następnie zamocowaniu na nich pojedynczego mostu mocowanego na stałe obejmującego cały łuk zębowy. Most all on 6 składa się z 12 zębów. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest szybkie przywrócenie pięknego uśmiechu oraz funkcji żucia.

Etapy leczenia

Etap I Planowanie

Aby całe leczenie przebiegło sprawnie i bez komplikacji należy je starannie zaplanować. W tym celu pacjent odbywa konsultacje z lekarzem implantologiem oraz musi zrobić niezbędne badania diagnostyczne w tym zdjęcie rentgenowskie lub tomograf komputerowy.

Etap II Część chirurgiczna

W kolejnym etapie lekarz wszczepia odpowiednią do danego leczenia ilość implantów w zależności od indywidualnego przypadku. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest on całkowicie bezbolesny.

Etap III Część Protetyczna

W dniu wszczepienia implantów pacjentowi zostaje założona tymczasowa odbudowa protetyczna. Natomiast po kilku miesiącach, gdy miejsce po zabiegowe zostanie całkowicie wygojone, tymczasowa odbudowa zostaje zastąpiona stałą protezą na implantach, która może służyć pacjentowi przez wiele lat lub nawet dożywotnio.

Cennik

Konsultacja implantologiczna150
Kompleksowe badanie implantologiczne (zdjęcie, tomograf i konsultacja)550 zamiast 650
Proteza oparta na 2 implantach15 600-16 000
Proteza oparta na 4 implantach26 200 – 28 000
Stała odbudowa na implantachod 35 200

Zabiegi wykonuje

Dr Alina Bodnarenko ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny.  Staż podyplomowy odbyła na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.  Cały czas aktywnie poszerza swoją wiedzę i uczestniczy w kursach doszkalających w kraju i zagranicą. W naszym Centrum zajmuje się: leczeniem zachowawczym, protetycznym, ekstrakcjami, stomatologią dziecięcą oraz implantoprotetyką.  Na każdej wizycie zapewnia swoim Pacjentom profesjonalne, indywidualne, pełne empatii podejście. Posługuje się językami: polski, włoski, angielski, ukraiński i rosyjski.

Czytaj więcej

Umów się na wizytę

+ 48 504 100 533

rejestracja@curodental.com

Las.

Nawet dziecko wie, jak cenny jest las. Świeży, zapierający dech w piersiach zapach drzew. Echo ptaków latających nad tą gęstą wielkością. Stabilny klimat, zrównoważone, różnorodne życie i źródło kultury. A jednak, lasy i inne ekosystemy wiszą na włosku, zagrożone przekształceniem w pola uprawne, pastwiska i plantacje.