Kompleksowe leczenie stomatologiczne

Wielu pacjentów zgłaszając się do stomatologa wymaga leczenia kompleksowego, czyli ingerencji więcej niż jednego czy dwóch specjalistów. W Centrum Stomatologicznym Curodental pracują specjaliści ze wszystkich dziedzin stomatologii. Dodatkowo klinika jest wyposażona w pracownie rentgenowską oraz całą aparaturę niezbędną do przeprowadzenia kompleksowego leczenia. W tym mikroskop stomatologiczny, endometr, skaner wewnątrzustny, tomograf komputerowy, aparat do robienia zdjęć punktowych i wiele innych.

Dzięki współpracy naszych specjalistów oraz nowoczesnej aparaturze umożliwiającej dokładną diagnostykę Curodental może zaproponować swoim pacjentom kompleksowe leczenie na najwyższym poziomie.

Wszystkie dziedziny stomatologii w jednym miejscu

1. Stomatologia zachowawcza – zajmuje się głównie profilaktyką próchnicy zębów i leczeniem wszelkiego rodzaju ubytków zachowując jak najdłużej jego żywotność i naturalny estetyczny wygląd.

2. Stomatologia dziecięca (pedodoncja) – zajmująca się profilaktyką, kontrolą oraz leczeniem zębów małych pacjentów. Pierwsza wizyta zalecana jest, gdy dziecko ma około roku po wyjściu pierwszych ząbków.

3. Leczenie kanałowe (endodontyczne) – staje się koniecznością, gdy nerw zęba zostaje nieodwracalnie uszkodzony. Podjęcie leczenia pozwala na uratowanie zęba, który w przeciwnym razie należałoby usunąć.

4. Leczenie chirurgiczne – to nie tylko ekstrakcje (usuwanie) zębów. Do chirurgii stomatologicznej zalicza się również zabieg „Sinus lift” (podniesienie dna zatoki), który czasem jest niezbędny jeżeli pacjent jest zainteresowany implantem, a nie posiada dostatecznej ilości kośćca pomiędzy zatoką szczękową a jamą ustną.

5. Implantologia – jest najnowocześniejszym, a zarazem  najdynamiczniej rozwijającym się działem stomatologii. Zajmuje się implantami – odbudową utraconych zębów. Nie tylko dla osób starszych lecz również dla młodych, którzy stracili swoje zęby podczas np. nieszczęśliwego wypadku.

6. Protetyka – zajmuje się typowo praktycznymi i użytkowymi aspektami.  Różnego typu mosty czy protezy to właśnie odbudowy protetyczne.

7. Ortodoncja –  zajmuje się leczeniem wad zgryzu oraz korygowaniem nieprawidłowo ustawionych zębów za pomocą aparatu ortodontycznego.

8. Periodontologia – to dział stomatologii zajmujący się leczeniem chorób tkanek przyzębia, które otaczają ząb z każdej strony i utrzymują go w kości. Jeżeli masz jakiekolwiek problemy z dziąsłami to powinieneś się zapisać do periodontologa.

9. Stomatologia estetyczna – zajmuje się wybielaniem oraz bondingiem (czyli licówkami kompozytowymi). Jeżeli marzysz o idealnym, śnieżnobiałym hollywoodzkim uśmiechu to właśnie dzięki tej dziedzinie stomatologii możesz go uzyskać.

Zajmujemy się każdą z wymienionych powyżej dziedzin oraz pełna diagnostyką. Wszystko odbywa się w jednym miejscu dzięki aktywnej współpracy wszystkich specjalistów.

Nie da się być ekspertem we wszystkim, każdy z naszych lekarzy zajmuje się inną dziedziną stomatologii. Leczenie kompleksowe daje nam możliwość osiągnięcia zaplanowanych efektów leczenia. Dzięki współpracy naszych lekarzy mamy możliwość podjęcie się każdego przypadku, nawet tego najtrudniejszego.

Pełna diagnostyka

Aparatura do diagnostyki obrazowej jest kluczowa do postawienia trafnej diagnozy. Na wyposażeniu Centrum znajduje się pracownia RTG oraz tomograf komputerow. Wykonujemy zdjęcia panoramiczne, punktowe, cefalometryczne oraz tomografie komputerowa (zdjęcia 3D) na miejscu od ręki. Zdjęcie nagrywamy na płytkę DVD lub podsyłamy na maila. Nie jest potrzebne wcześniejsze umawianie się. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 19:00.

Indywidualne podejście

Podczas kompleksowego leczenia stomatologicznego bardzo istotny jest dokładny plan leczenia. Dzięki niemu cały proces jest jasny i zrozumiały dla pacjenta. Jest on przekazywany na konsultacji, podczas której lekarz przedstawia także pacjentowi dokładny kosztorys, aby wszystkie aspekty (w tym finansowe) były jasne.


Cennik

Konsultacja z planem leczenia150
Zdjęcie panoramiczne80
Tomografia komputerowa – jeden łuk zębowy300
Cały cennik na naszej stronie www.curodental.com

Umów się na wizytę!

U nas wszystko w jednym miejscu, każdą konsultacje i leczenie możesz odbyć na miejscu bez potrzeby odwiedzania innych gabinetów.

Rejestracja Online