Ortodonta w Gdańsku

 

Ortodoncja jest to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowch. Zarówno źle ustawione zęby jak i nieprawidłowy zgryz mają ogromny wpływ na problemy ze stawami skroniowo-żuchwowymi, zaburzeniami żucia, osuwanie się dziąseł, ścieranie się zębów czy nawet zanikiem kości. Leczenie prowadzone przez lekarza ortodontę nie tylko pozytywnie wpływa na wizerunek naszej twarzy, znacząco poprawiając estetykę uśmiechu, ale również pomaga w zredukowaniu wad wymowy czy bólów związanych z dysfunkcją stawów skroniowo-żuchwowych.

 

Metamorfozy ortodontyczne naszych Pacjentów

Polecają nas

 

Żródło: https://www.instagram.com/curodental/

Więcej znajdziesz na naszym Instagramie

 

Nasza oferta

Aparat stały metalowy

Jest to standardowa wersja stałego aparatu ortodontycznego. Składa się z metalowych zamków, które wyglądem przypominają małe metalowe kosteczki przyklejone na powierzchnię wszystkich zębów.


Aparat stały kryształowy (estetyczny)

Jest to nieco droższa wersja aparatu stałego. Charakteryzuje się przezroczystymi lub zbliżonymi do koloru zębów zamkami wykonanym z porcelany. Funkcje, jakie mają te aparaty, przebieg leczenia i uzyskany efekt za pomocą zamków estetycznych i metalowych są takie same, różnica jest tylko i wyłącznie w estetyce.


Invisalign

Invisalign jest dokonałym rozwiązaniem dla każdej osoby, której zależy na maksymalnie niewidocznym aparacie ortodontycznym. Lecznie tą metodą polega na noszeniu specjalnych u przeźroczystych nakładek, które dzięki swojej budowie przsuwają zęby. Plan leczenia zostaje przygotowany przez lekarz ortodonte.

Czytaj więcej…


Aparat ruchomy

Leczymy nimi najczęściej Pacjentów w okresie uzębienia mieszanego, czyli dzieci w wieku  od 4 do 12 lat.  Pacjent sam zakłada i zdejmuje aparat. Zalecane jest noszenie aparatu przez kilka godzin w ciągu dnia i w nocy w zależności od istniejącej wady zgryzu. Bardzo często za pomocą tej metody leczenia nie da się w pełni wyleczyć niektórych wad, dlatego też aparaty ruchome są traktowane jako pierwszy etap przed założeniem aparatu stałego.

 

Dlaczego ortodonja w Centrum Stomatologicznym Curodental?

W dzisiejszych czasach wiele osób marzy o pięknych, białych zębach, dzięki współczesnej ortodoncji jest to osiągalne nawet dla osób z bardzo dużą wadą zgryzu. Jednak leczenie ortodontyczne, nie jest jedynie skierowane do osób dbających o estetykę uśmiechu, Proste zęby mają wielki wpływ na nasze zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Po dobrze wykonanym lczeniu ortodontycznym bardzo często zanikaną problemy logopedyczne oraz skłonność do pojawienia się choroby dziąseł. Dodatkowo, podnosi się samoocena pacjentów.

 

Cennik

Konsultacja150
Aparat stały metalowy 2500
Aparat stały kryształowy (estetyczny) 3000
Cały cennik na naszej stronie www.curodental.com
 

Zabiegi wykonuje

Dr Izabela Żak ukończyła Uniwersytet Medyczny w Gdańsku. W Centrum Stolatologicznym Curodental zajmuje się jedynie leczeniem z zakresu ortodoncji.

Doświadczenie zdobywała głównie podczas specjalistycznych kursów, szkoleń, kongresów oraz wielu lat leczenia wad ortodontycznych. Dzięki temu, może zaoferować swoim pacjentom najlepsze uznane metody leczenia co przekłada się na doskonałe rezultaty leczenia.

Rejestracja Online

Czytaj więcej na naszej stronie głównej – curodental.com

Umów się na wizytę

+ 48 504 100 533

rejestracja@curodental.com